III Amatorski turniej piłki siatkowej mężczyzn we Włoszakowicach

29 marca br. Na hali sportowo - środowiskowej we Włoszakowicach rozegrany został III Amatorski turniej piłki siatkowej.

Od godziny 8.00 trwała rejestracja drużyn. Następnie od godziny 9.00 do 16.30 trwały rozgrywki.
Wzięło w nich udział 8 drużyn. Siatkarze przyjechali m.in. z Leszna, Wschowy, Perkowa i Moch.
Wśród uczestników znaleźli się także reprezentanci gminy Włoszakowice: Krzycko Wielki i „Sokół Włoszakowice”.

Podczas przerwy w rozgrywkach uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek i aby zadowolić oko mogli obejrzeć pokaz Zumby, prowadzony przez Magdę Cugier- instruktorkę i właścicielkę siłowni Gallaxy Sports w Lesznie.

Dla kibiców została przygotowana niespodzianka. Darmowe losy dla każdego-wśród których można było wylosować upominek od firmy Lespin z Leszna i Archiwum Państwowego w Lesznie.
Honorowym patronem turnieju był Pan Poseł Łukasz Borowiak, który zaszczycił nas swoją obecnością podczas turnieju. Rangę imprezy podnieśli również Wójt gminy Włoszakowice Pan Stanisław Waligóra oraz prorektor ds. studiów i spraw studenckich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
dr Janusz Poła.

Ostatecznie III Amatorski turniej piłki siatkowej wygrała drużyna „HORYZONT” z Leszna. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna ze Wschowy „ Z OSTATNIEJ CHWILI”.
A trzecie miejsce , po zaciętej rywalizacji zdobyła również leszczyńska drużyna „TOYOTA” wygrywając z „Sokołem” z Perkowa.

Puchary ufundowane przez Posła na sejm RP Łukasza Borowiaka dla czołówki wręczył prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Włoszakowic Pan Leszek Jagodzik - współorganizator turnieju.
Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody ufundowane przez sponsorów.

Organizatorami turnieju byli studenci Instytutu zdrowia i kultury fizycznej PWSZ Leszno: Sonia Juskowiak, Grzegorz Nitecki, Agnieszka Konieczna , Maciej Wujczak, a także Łukasz Maciąg- organizator zeszłorocznej II edycji turnieju.
Współorganizatorem było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Włoszakowice.